Background


Doğru zamanda

doğru kararlar için

ygBETON hazır beton sektöründe faaliyet gösteren firmalar için özel olarak geliştirilmiş bir İŞLETME ve FİLO YÖNETİM SİSTEMİ çözümüdür. Sistem sayesinde hazır beton firmaları işletme çatıları altında olan tüm üretim, finans, muhasebe ve operasyon hareketliliğini tek bir merkezde yönetebilmektedirler.

ygBETON sayesinde yönetim sorunlarına değil, sadece işinize odaklanırsınız. Karar verme süreçlerinize hızlandıracak raporlamalar sayesinde rakiplerinizden her zaman bir adım önde olursunuz.

ygBETON Hazır Beton İşletme ve Filo Yönetim Sisteminin Özellikleri

 • Müşterilerinizle yaptığınız bağlantılar neticesinde ürünlerinize müşterinizin farklı şantiyelerine farklı fiyatlar tanımlayabilirsiniz. Pompalı, mikserli ve bantaltı satışlarınızın fiyatlarını farklı olarak tanımlayabilirsiniz.
 • Birim maliyetiniz her zaman bir tık uzağınızda olacak. Bu sayede proje teklifleri verirken maliyetlerinizi hesap etmek için saatlerinizi harcamak zorunda kalmayacaksınız.
 • Tüm şubelerinizin araç hareketliliğini anlık olarak takip edebilirsiniz. Hangi mikser-pompa hangi müşteriye gitmiş, sevkiyat kaç saat sürmüş gibi raporları anlık olarak izleyebilirsiniz.
 • Üretim santrallerinizin otomasyonunu modernize etmemiz halinde, üretim santrallerinizin üretim reçeteleri, müşteri sipariş miktarı, manuel beton üretimi gibi kritik noktalarını, dijital olarak yetkilendirebilirsiniz. Örneğin A müşterisine 20 m3 C20/25 betonu üretim yapılmasına yönelik üretim emrini santralinize gönderdiğinizde, operatörünüz fazla beton üretimi veya farklı reçeteye göre üretim yapamaz yada yetkilendirdiğiniz kadar yapabilir.
 • Sevkiyat takibi ile tüm şubelerinizin araç hareketliliğini izleyebilir, müşterilerinizin siparişlerini verilen randevu saatlerine uygun olarak gerçekleşip gerçekleşmediğini tek bir grafik-tablodan kolayca izleyebilirsiniz.
 • Tahsilat takibi ile müşterilerinizin mevcut bakiyelerinin yaşını, müşterilerinizin ödeme vadesi alışkanlıklarını takip edebilirsiniz. Müşteri alacaklarınıza tahsilat planlamaları, hatırlatmalar veya taksit ekleyerek ileriye dönük nakit akışı planları yapabilirsiniz. Sistem sayesinde, adli takibe düşen müşteri alacaklarınızın aşamalarını da kolayca takip edebilirsiniz.
 • Kalite kontrol modülü sayesinde üretimlerinizden alınan beton numunelerinin takibini ve raporlamasını tek bir grafik-tablo üzerinden yaparak anında sonuçları izleyebilirsiniz. Ayrıca laboratuvarınızın yürüttüğü arge çalışmalarının sonuçlarını da buradan kolayca takip edebilirsiniz.
 • Birden fazla isimde ve farklı döviz türlerindeki kasa işlemlerinizi pratik bir şekilde yönetebilirsiniz.
 • Alınan ve verilen tüm çek/senet işlemlerinizi esnekliği artırılmış tek bir formdan ekleyebilir, tahsil edebilir, tedarikçilerinize cirolayabilir, iade edebilirsiniz.
 • Tüm tediye ve tahsilat makbuzlarını otomatik olarak oluşturup anında çıktı alabilirsiniz.
 • Gerçekleşen nakit akışı trafiğinizi izleyebilir, farklı banka ve kasa ekranları kullanmadan tüm gelir ve giderlerinizi tek bir ekrandan izleyebilirsiniz. Planlanan nakit akışı sayesinde seçtiğiniz tarihler arasındaki gerçekleşmesini beklediğiniz tüm çek/senet tahsilatlarını, tahsilat planlamalarını, kasa ve banka mevcutlarını, çek/senet ödemelerini, ödeme planlamalarını, taksitli kredilerinizi görüntüleyebilir, seçtiğiniz tarih sonundaki muhtemel finansal durumunuzu önceden görebilirsiniz.
 • İşletme çatınız altındaki tüm stoklarınızı pratik bir şekilde yönetebilir, anlık stok durumlarını ve stok parasal tutarını (FİFO modeline göre) izleyebilirsiniz.
 • Kurum çalışanlarınıza ait detaylı ve etkin bilgiyi kolayca takip edebilir, tüm çalışanlarınızın o gün hangi şubelerde çalıştığını tek bir tablodan izleyebilir, çalışanlarınızın tüm bordro ve cari işlemlerini kolayca yönetebilirsiniz.
 • Sade ve işlevselliği artırılmış akıllı formlar sayesinde, tüm operasyon hareketliliğinin, hatasız ve hızlı yapılması sağlanır.
 • Tüm şube ve projelerinizin ayrı ayrı karlılık durumlarını, gelir grupları ve gider gruplarını anında raporlayabilirsiniz.
 • Gider tagları sayesinde herhangi bir operasyonun size olan maliyetini kolay ve hızlı bir şekilde raporlayabilirsiniz.

Yazılım Grubu © Copyright 2010 - 2012 YG Yazılım Grubu Bilişim Teknolojileri San ve Tic. Ltd Şti. Her Hakkı Saklıdır.